❞ كتاب آل بیت و حقوق شرعی آنها ❝  ⏤ صالح درویش

❞ كتاب آل بیت و حقوق شرعی آنها ❝ ⏤ صالح درویش

یان حقوق شرعیِ اهل بیت پیامبر است که در قرآن و روایات نبوی بدان تصریح شده است. خداوند متعال برای اهل بیت و خاندان پیامبر، حقوقی مقرر نموده و برایشان فضایلی تخصیص داده و اهل سنت در برخورد و فراگیری این حقوق و فضایل با مخالفانشان تفاوت آشکاری دارند؛ زیرا بدون هیچ غلوّ و افراط یا تفریطی به این حقوق و شأن و جایگاهشان اذعان دارن اما شیعیان، چنان در این حقوق و شأن دخل و تصرف کرده‌اند که آنان را در هاله‌ای از تقدس و الوهیت قرار داده‌ان وی در این اثر می‌کوشد تا با ابهام زدایی از چهره اهل بیت، مسلمانان را به حقیقتِ امر مطلع ساز مَطلعِ کتاب، معنای لغوی و اصطلاحی رایج «اهل بیت» است. سپس ضمن تبیین مفهوم و مصداق اهل بیت از دیدگاه شیعه اثنی عشری، دیدگاه اهل سنت را درباره فضایل آنان، آنگونه که در قرآن و سنتِ رسول اکرم منعکس شده است، بازگو می‌کن بحث پیرامون حقوقِ واقعیِ اهل بیت در جامعه اسلامی، حقیقتِ زمینی بودن ایشان، ردّ هر گونه توانایی خاصِ فوق بشری در وجودشان، امامت از دیدگاه اهل سنت و رویکرد اهل سنت به «ثِقل اکبر» از جمله دیگر موضوعاتی است که در ادامه می‌آی
صالح درویش -
❰ له مجموعة من الإنجازات والمؤلفات أبرزها ❞ آل بیت و حقوق شرعی آنها ❝ ❞ پژوهشی در نهج البلاغه ❝ ❞ افتخار صحبت و همراهی رسول الله صلی الله علیه وسلم ❝ ❞ وحدت و شفقت بین صحابه و آل بیت علیهم السلام ❝ ❱
من كتب إسلامية باللغه الفارسيه كتب إسلامية بلغات أخرى - مكتبة كتب إسلامية.

نبذة عن الكتاب:
آل بیت و حقوق شرعی آنها

2006م - 1446هـ
یان حقوق شرعیِ اهل بیت پیامبر است که در قرآن و روایات نبوی بدان تصریح شده است. خداوند متعال برای اهل بیت و خاندان پیامبر، حقوقی مقرر نموده و برایشان فضایلی تخصیص داده و اهل سنت در برخورد و فراگیری این حقوق و فضایل با مخالفانشان تفاوت آشکاری دارند؛ زیرا بدون هیچ غلوّ و افراط یا تفریطی به این حقوق و شأن و جایگاهشان اذعان دارن اما شیعیان، چنان در این حقوق و شأن دخل و تصرف کرده‌اند که آنان را در هاله‌ای از تقدس و الوهیت قرار داده‌ان وی در این اثر می‌کوشد تا با ابهام زدایی از چهره اهل بیت، مسلمانان را به حقیقتِ امر مطلع ساز مَطلعِ کتاب، معنای لغوی و اصطلاحی رایج «اهل بیت» است. سپس ضمن تبیین مفهوم و مصداق اهل بیت از دیدگاه شیعه اثنی عشری، دیدگاه اهل سنت را درباره فضایل آنان، آنگونه که در قرآن و سنتِ رسول اکرم منعکس شده است، بازگو می‌کن بحث پیرامون حقوقِ واقعیِ اهل بیت در جامعه اسلامی، حقیقتِ زمینی بودن ایشان، ردّ هر گونه توانایی خاصِ فوق بشری در وجودشان، امامت از دیدگاه اهل سنت و رویکرد اهل سنت به «ثِقل اکبر» از جمله دیگر موضوعاتی است که در ادامه می‌آی .
المزيد..

تعليقات القرّاء:


 یان حقوق شرعیِ اهل بیت پیامبر است که در قرآن و روایات نبوی بدان تصریح شده است. خداوند متعال برای اهل بیت و خاندان پیامبر، حقوقی مقرر نموده و برایشان فضایلی تخصیص داده و اهل سنت در برخورد و فراگیری این حقوق و فضایل با مخالفانشان تفاوت آشکاری دارند؛ زیرا بدون هیچ غلوّ و افراط یا تفریطی به این حقوق و شأن و جایگاهشان اذعان دارن اما شیعیان، چنان در این حقوق و شأن دخل و تصرف کرده‌اند که آنان را در هاله‌ای از تقدس و الوهیت قرار داده‌ان وی در این اثر می‌کوشد تا با ابهام زدایی از چهره اهل بیت، مسلمانان را به حقیقتِ امر مطلع ساز مَطلعِ کتاب، معنای لغوی و اصطلاحی رایج «اهل بیت» است. سپس ضمن تبیین مفهوم و مصداق اه%9 بیت از دیدگاه شیعه اثنی عشری، دیدگاه اهل سنت را درباره فضایل آنان، آنگونه که در قرآن و سنتِ رسول اکرم منعکس شده است، بازگو می‌کن بحث پیرامون حقوقِ واقعیِ اهل بیت در جامعه اسلامی، حقیقتِ زمینی بودن ایشان، ردّ هر گونه توانایی خاصِ فوق بشری در وجودشان، امامت از دیدگاه اهل سنت و رویکرد اهل سنت به «ثِقل اکبر» از جمله دیگر موضوعاتی است که در ادامه می‌آیسنة النشر : 2006م / 1427هـ .
حجم الكتاب عند التحميل : 697.1 كيلوبايت .
نوع الكتاب : pdf.
عداد القراءة: عدد قراءة آل بیت و حقوق شرعی آنها

اذا اعجبك الكتاب فضلاً اضغط على أعجبني
و يمكنك تحميله من هنا:

تحميل آل بیت و حقوق شرعی آنها
شكرًا لمساهمتكم

شكراً لمساهمتكم معنا في الإرتقاء بمستوى المكتبة ، يمكنكم االتبليغ عن اخطاء او سوء اختيار للكتب وتصنيفها ومحتواها ، أو كتاب يُمنع نشره ، او محمي بحقوق طبع ونشر ، فضلاً قم بالتبليغ عن الكتاب المُخالف:

برنامج تشغيل ملفات pdfقبل تحميل الكتاب ..
يجب ان يتوفر لديكم برنامج تشغيل وقراءة ملفات pdf
يمكن تحميلة من هنا 'http://get.adobe.com/reader/'

المؤلف:
صالح درویش - Saleh Darwish

كتب صالح درویش ❰ له مجموعة من الإنجازات والمؤلفات أبرزها ❞ آل بیت و حقوق شرعی آنها ❝ ❞ پژوهشی در نهج البلاغه ❝ ❞ افتخار صحبت و همراهی رسول الله صلی الله علیه وسلم ❝ ❞ وحدت و شفقت بین صحابه و آل بیت علیهم السلام ❝ ❱. المزيد..

كتب صالح درویش

كتب شبيهة بـ آل بیت و حقوق شرعی آنها:

قراءة و تحميل كتاب اهل مدینه و منافقان از دیدگاه قرآن و سنت و گفتار اهل بیت PDF

اهل مدینه و منافقان از دیدگاه قرآن و سنت و گفتار اهل بیت PDF

قراءة و تحميل كتاب اهل مدینه و منافقان از دیدگاه قرآن و سنت و گفتار اهل بیت PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب صحابہ کرام کا تعارف قرآن اور اہل بیت کے اقوال کی روشنی میں PDF

صحابہ کرام کا تعارف قرآن اور اہل بیت کے اقوال کی روشنی میں PDF

قراءة و تحميل كتاب صحابہ کرام کا تعارف قرآن اور اہل بیت کے اقوال کی روشنی میں PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب اہل بیت اور صحا بہ کرام کے تعلقات اسماء اور قرابت داری کی روشنی میں PDF

اہل بیت اور صحا بہ کرام کے تعلقات اسماء اور قرابت داری کی روشنی میں PDF

قراءة و تحميل كتاب اہل بیت اور صحا بہ کرام کے تعلقات اسماء اور قرابت داری کی روشنی میں PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب شناخت وهابیت بر اساس تحقیق نه بر مبنای تقلید PDF

شناخت وهابیت بر اساس تحقیق نه بر مبنای تقلید PDF

قراءة و تحميل كتاب شناخت وهابیت بر اساس تحقیق نه بر مبنای تقلید PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب راهنمای مربیان برای تربیت دختران و پسران PDF

راهنمای مربیان برای تربیت دختران و پسران PDF

قراءة و تحميل كتاب راهنمای مربیان برای تربیت دختران و پسران PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب روش تربیتی اسلام PDF

روش تربیتی اسلام PDF

قراءة و تحميل كتاب روش تربیتی اسلام PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب تربیت روحی و اجتماعی در اسلام PDF

تربیت روحی و اجتماعی در اسلام PDF

قراءة و تحميل كتاب تربیت روحی و اجتماعی در اسلام PDF مجانا

قراءة و تحميل كتاب شیعه و بیت المقدس PDF

شیعه و بیت المقدس PDF

قراءة و تحميل كتاب شیعه و بیت المقدس PDF مجانا